Baltimaade mõisate külastusmäng 2018

Enam kui 130 Baltimaade ajaloolist mõisa ja linnust avavad 2018. aasta suvel oma uksed külastajatele ning uudistajaid ootab ka endine kirikumõis Liival.

Mõisate külastusmäng on pühendatud Eesti, Läti ja Leedu 100. aastapäevale ja Euroopa kultuuripärandiaastale, aga samuti kõigile neile inimestele ja organisatsioonidele, kelle missioon on hoida meie väärtuslikku mõisapärandit. Kolme riigi mõisate ühendused soovivad tutvustada mõisavõrgu tihedust ja nende omavahelisi seoseid ning tõsta esile mõisate tähtsust kultuuri, majanduse ja oma piirkonna arengu vedurina nii ajaloos kui tänapäevalgi.  Tänane peamine väljakutse on taastada mõisa roll kohaliku majanduse ja kultuurielu keskusena vastukaaluks linnastumisele ja maapiirkondade tühjenemisele.

Mängu korraldab Eesti Mõisate Ühendus, Eesti Mõisakoolide Ühendus, Läti Losside, Linnuste ja Mõisate Ühendus/Latvijas Piļu un Muižu Asociācija ning Leedu Losside ja Mõisate Ühendus/Lietuvos pilių ir dvarų asociacija.

Külastusmäng ja lahtiste uste aeg mõisates kestab 24. maist 16. septembrini, kuid kõik mõisad, sh Muhu kirikumõis ei ole avatud iga päev. Külla olete oodatud:

Täiendavad kuupäevad on lisandumas ka augusti kuusse!
P.S. Muhu kirik on suvekuudel avatud neljapäevast-pühapäevani, templeid saab nendel päevadel kirikust.

Külastusmängu reeglid ja info

Mängu eesmärk on kutsuda külastajaid terve suve jooksul võimalikult paljudesse mõisatesse.  Info avatud mõisate, sündmuste ja sissepääsutasude kohta on olemas mängu kodulehel:

Külastajad saavad igast mõisast oma külastajakaardile templi või kleepsu. Kõigi osalejate vahel, kes on külastanud vähemalt 5 Eesti ja 10 naabermaade mõisa, loositakse 28. oktoobril mängu lõpuüritusel auhinnad. Auhinnad panevad loosirattasse osalevad mõisad.

Lisainfo muhu@parandikool.ee ja telefonil 52 914 93.
Külastajad saavad koguda templeid-kleepse ja osaleda auhindade loosimises.

Loe üritusest lähemalt.