Paekivist keldri renoveerimise koolitus 8.-9. juulil 2022

Üle-eestilise lubjakivi aasta raames on sel suvel tähelepanu keskmes paekivist ehitised ja ehitusmaterjal. Nõnda ka Muhus, kus paekivi kasutust ehitusmaterjalina leiab pea igast taluhoovist.

8. ja 9.juulil 2022 kell 10-16 toimub Ridasi küla Kupitse talus kahepäevane keldri renoveerimise koolitus. Koolituse viib läbi suurte kogemustega kohalik meister Rein Saksakulm. Koolitus on eelregistreerimiseta ning tasuta. Kõik huvilised on oodatud, võimalus tulla nii kaheks päevaks kui ka mõneks tunniks.

Facebookis saad ürituse kenasti oma kalendriga siduda!

Toetajad:
Eesti Vabaõhumuuseum, Muhu Pärandikool ja Muhro

Lubjakivi aasta 2022 -  4. mail 1992. aastal kuulutati paekivi Eestis rahvuskiviks. Selle puhul soovitakse sel aastal senisest enam tähelepanu juhtida meie traditsioonilisele ehitusmaterjalile - nii paekivile kui ka sellest valmistatud lubjale. Eesti Vabaõhumuuseum korraldab 2022. aastal koos ligi 20 partneriga rahvuskivi 30. sünnipäevale pühendatud lubja-aasta. Üritusterohke aasta jooksul tutvustakse paekivi ja selle töötlemisel saadud lubja kasutusvõimalusi ehituses. Loe lisaks siit

Email again: