SKK toetas pastoraadi renoveerimise järgmist etappi

Selle aasta alguses avatud järjekordne LEADER-programmi Elujõuliste kogukondade arendamine ja elukeskkonna parendamine" taotlusvoor tõi Saarte Koostöökogule (SKK) ühtekokku 42 taotlust. Taotlusi tuli sel aastal kahe võrra vähem, kuid sellest hoolimata oli konkurents toetuse saamiseks sel aastal väga tihe. Taotlusvooru eelarve oli 586 000 eurot ja keskmiselt küsiti ühe projekti kohta toetust 25 800 eurot.

SKK hindamiskomisjoni töökoosolekud toimusid 8 - 9.03.2017 Kuressaares. 23 toetust saanud projekti sees oli MTÜ Muhu Pärandikooli projekt “Lammutame, hoiame või loome?”. Hindamiskomiskomisjoni ees kaitsesid ja tutvustasid projekti Inna Ligi ja Kadri Tüür. Tabeli pingereas teisele kohale tulnud projekti kogumaksumuseks oli 54 702 eurot – toetuse suuruseks 51 665 eurot ja omaosaluseks 5747 eurot.

Toetussumma eest on plaanis jätkata vana pastoraadihoone renoveerimistöödega, sh avada hoone teatud ruumides restaureerimiskeskus, kus huvilistel on võimalik renoveerimisel vajalikke töövõtteid õppida, saada infot materjalidest ja töövahenditest. Samuti on plaanis kahe aasta jooksul korraldada erinevaid õpitubasid.

Rõõm tõdeda, et positiivse vastuse said ka kaks teist 'Muhu projekti':

Loe lisaks Saarte Koostöökogu kodulehelt.


Foto: Lahtiste uste päev pastoraadis, foto autor Mai Meriste