Vana maamaja päevad Muhus 3.-4. juulil

Kohaliku ehituspärandi väärtustamisest räägitakse aina enam – piirkondlik arhitektuur kannab edasi kohalikku identiteeti, kujundab esteetilist keskkonda ning on lahutamatult seotud regionaalse majanduseluga. Taluarhitektuuri väärtustamiseks ja maamajade renoveerimislahenduste toetamiseks ellu kutsutud piirkondlik teabepäev ja praktikumid toimuvad Muhus 3.-4. juulil.  Juttu tuleb kohalikest ehitusmaterjalidest, praktilistest renoveerimislahendustest, samuti väärtuslikest rehiahjudest ja nende taastamisest.

Üritus toimub Liival, endise Muhu kirikumõisa renoveeritavas pastoraadihoones. Kõik pärandihuvilised, nii Muhust kui ka kaugemalt, on oodatud osalema!

Ettekandepäev reedel, 3. juulil algusega kl 12:

Kohvipaus kl 13.15-13.30

Arutelu

Päeva lõpetab u kl 15 järgmise päeva töötubade ettevalmistus – gruppidesse jagunemine, tööde üle vaatamine, tööülesannete jagamine.

Töötoad laupäeval, 4. juulil algusega kl 10 Muhu Pärandikooli liikmete juhendamisel

Üritus on huvilistele tasuta.  Võimalusel anda oma osalemisest ja töötoa valikust teada aadressi muhu@parandikool.ee. Lähtuvalt töötoa eripärast, palun võtta kaasa töökindad.

Projekti koordineerib Muhu Pärandikool MTÜ ja üritust toetakse kohaliku omaalgatuse programmist (KOP).